Pielgrzymka ukraińskim szlakiem


Pielgrzymka ukraińskim szlakiem

Opiekun duchowy: ks. Szymon Badura

TERMIN: 4-9 sierpnia 2019

Koszt: 1290 zł + 40 USD


5 - 7 VIII Lwów
8 VIII Chocim, Kamieniec Podolski
9 VIII Czerniowce

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień 1 (4/5.08.2019 niedziela/poniedziałek):

Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach nocnych (ok. północy). Przejazd na Ukrainę, do LWOWA. Spacer po mieście z przewodnikiem: Stare Miasto, Rynek z otaczającymi go kamienicami, dzielnice: ukraińska, romańska i żydowska, jedyna w swoim rodzaju Katedra Ormiańska zbudowaną na wzór katedry z armeńskiego miasta Ani, Katedra Łacińska pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, manierystyczna Kaplica Boimów, Cerkiew Wołoska, ruiny słynnej Synagogi Złotej Róży, wspaniałe fortyfikacje miejskie - fragmenty murów obronnych. Po zwiedzaniu Msza Św. Kolejno przejazd do hotelu, obiadokolacja integracyjna z muzyką. Odpoczynek i nocleg.

Dzień 2 (06.08.2019, wtorek):

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Lwowa. Zobaczymy barokową Katedrę św. Jura z kryptą zmarłych metropolitów, Uniwersytet Lwowski - jedna z najstarszych uczelni wyższych Europy Środkowej, Politechnikę Lwowską - najstarszą polską uczelnię techniczną, Cmentarz Łyczakowski - najbardziej znany cmentarz Lwowa i jeden z najpiękniejszych polskich cmentarzy, miejsce wiecznego spoczynku wielu wybitnych, zasłużonych dla Polski ludzi kultury, nauki, polityki. W trakcie zwiedzania Msza Święta. Obiadokolacja w hotelu. Wieczorem zapraszamy na Nocną Straż Lwowa, czyli spacer po Lwowie nocą… w towarzystwie nocnego burmistrza miasta poznamy tajemnice ciemnych zakamarków lwowskich uliczek... a to wszystko w świetle latarni gazowej. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 (07.08.2019, środa):

Śniadanie. Przejazd do centrum Lwowa. Msza Św. Następnie zwiedzanie budynku, który jest dumą miasta tj. Opery Lwowskiej. Czas wolny na zakup pamiątek. Kolejno przejazd dominujący nad miastem Wysoki Zamek z kopcem Unii Lubelskiej, skąd podziwiać można panoramę Lwowa. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Podola. Przejazd do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 (08.08.2019, czwartek):

Śniadanie. Przejazd do CHOCIMIA z imponującą twierdzą Chocim (XIII-XX w.) z wysokimi na 40 metrów ścianami, 65-metrową studnią i wspaniałą panoramą Dniestru. Forteca odegrała ważną rolę w życiu wielu twórców historii. Kolejno przejazd przez Okopy Świętej Trójcy - miejsce opiewane przez Krasińskiego w „Nie - Boskiej komedii”, a w okresie międzywojennym najdalej na wschód wysunięty fragment Polski, gdzie zbiegały się granice: polska, radziecka i rumuńska. Msza Święta. Po południu zwiedzanie KAMIEŃCA PODOLSKIEGO należącego do najpiękniejszych miast na świecie, dzięki malowniczemu kanionowi rzeki i ogromnej koncentracji zabytków architektonicznych. Kamieniec uważany za jeden z cudów Ukrainy. Zobaczymy: stary zamek (XIII-XVIII w), Katedra św. Piotra i Pawła (XVI w.), obok której znajduje się minaret z rzeźbą Matki, najstarszy ratusz na Ukrainie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5 (09.08.2019, piątek):

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do CZERNIOWCÓW – jednego z najpiękniejszych miast Ukrainy i Europy Wschodniej, tzw. „ukraińskiego Paryża”. Perłą światowej klasy i dumą miasta jest architektoniczny zespół uniwersytetu w Czerniowcach, dawny zespół budynków rezydencji prawosławnych metropolitów Bukowiny i Dalmacji (1864-1882), który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kompleks budynków to unikalne połączenie stylów mauretańskiego, bizantyjskiego, romańskiego, huculskiego. Msza Święta i zwiedzanie miasta. Po zwiedzaniu obiad w restauracji, chwila czasu wolnego i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach nocnych (nad ranem) i zakończenie wycieczki.

CENA: 1290 zł/os.

CENA ZAWIERA:


TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD,barek, klimatyzacja)
ZAKWATEROWANIE: 4 noclegi, w tym 2 w hotelu we Lwowie i 2 noclegi w hotelu w Kamieńcu Podolskim - pokoje 2- 3 os. z łazienkami
WYŻYWIENIE: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, w tym jedna integracyjna z muzyką, 1 obiad przed wyjazdem w drogę powrotną
OPIEKA doświadczonego PILOTA na całej trasie wycieczki
OPIEKA DUCHOWA KSIĘDZA
UBEZPIECZENIE: KL(koszty leczenia) i CP (leczenie chorób przewlekłych)15 000 Euro, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15 000 zł, oraz bagaż 1000 zł SIGNAL IDUNA Polska S.A.
WYCIECZKI: Nocna Straż Lwowa

CENA NIE ZAWIERA:

BILETÓW WSTĘPU, ZESTAWÓW AUDIOGUIDE, OPŁATY ZA LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW – łącznie ok. 40 USD/os.