Akcja Rodzina Rodzinie


rodzina rodzinie

Akcja "Rodzina Rodzinie"

Nasza parafia czynnie włączyła się w akcję Caritas Polska pod hasłem "Rodzina Rodzinie". Akcja dotyczy niesienia pomocy rodzinom poszkodowanym w konflikcie syryjskim. Dzięki ofiarności parafian możemy pomóc następującym rodzinom:

  • George Yousif Hanna ma 39 lat i mieszka w Aleppo wraz z żoną Faten Henrry Bitar lat 29. Mają dwoje  dzieci  Elias’a lat  8 i  Joelle  6  lat.
  • Rezk Allah Georges Eteh ma 64 lata i mieszka w Aleppo wraz z żoną Sata Nik Amin Mora lat 56. Mają troje dzieci  Alice 28 lat  , Miray  27 lat i George  20 lat.
  • Dikran Jack Elias ma 55 lat i mieszka w Aleppo wraz z żoną Anny Awadis Hashwa jian lat 45. Mają dwoje  dzieci  Nfarat  22 lata i Marin 19 lat.
  • Faraj Azar Naoom ma 48 lat i mieszka w Aleppo wraz z żoną Merai Dawood Admo lat 35. Mają czworo dzieci Maritę lat 9 , Azara lat 6, Dawoda lat 4 i Jiana  2  latka.

Są to bardzo biedne rodziny, bez źródeł dochodu i bez pracy. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną. 

Wciąż istnieje możliwość włączenia się do akcji!