18 czerwca 2017 r.

XI niedziela zwykła w ciągu roku


 • Przeżywamy dziś XI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiejsza kolekta jest kolektą specjalna na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na budowę kościoła w Jankowicach Rybnickich.
 • Dziś odbywają się wybory nowych członków Rady Parafialnej. Pod ołtarzem NSPJ z przodu kościoła można zaopatrzyć się w kartę do głosowania. Głos oddajemy poprzez postawienie krzyżyka obok nazwisk jednego lub dwóch kandydatów i wrzucenie karty do urny.
 • Do czwartku trwamy w zwyczajowej oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne połączone z procesją teoforyczną wokół naszego kościoła. Dziś nabożeństwo o g. 16.00, w poniedziałek, wtorek i czwartek po Mszy wieczornej ok. g. 18.30, w środę procesja połączona będzie z Nowenną do św. Józefa i rozpocznie się o g. 17.15.
 • Chorych i starszych parafian będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną od wtorku (27 VI) do soboty (1 VII). Prosimy o zgłoszenia w kancelarii bądź zakrystii.
 • Także w środę (21 VI) odbędzie się zakończenie roku formacyjnego 2016/2017 naszych grup parafialnych. Rozpoczniemy Mszą Św. o g. 18.00, po Mszy piknik w ogrodzie parafialnym. Zapraszamy wszystkich związanych z naszymi grupami parafialnymi.
 • W czwartek (22 VI) na g. 9.00 zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
 • W piątek obchodzimy uroczystość NSPJ. O g. 17.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
 • W sobotę wyrusza VIII Rudzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Początek pielgrzymki w parafii św. Michała w Orzegowie Mszą Świętą o g. 6.00, zakończenie w środę, ok. g. 19.30 w naszej parafii. Bagaże można składać przy kościele w Orzegowie od g. 5.15. Można też składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili podczas Drogi Krzyżowej na jasnogórskich wałach oraz inne intencje pielgrzymkowe. Wpłaty na fundusz pielgrzymkowy, można dokonywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Trwają również zapisy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na Dzień Rudzki.
 • Dziękujemy wszystkim którzy w uroczystość Bożego Ciała, pomagali przy różnego rodzaju pracach przy naszym kościele, a szczególnie Parafianom, którzy osobiście zatroszczyli się o przygotowanie poszczególnych ołtarzy, złożyli ofiary na kwiaty, udekorowali okna. Dziękujemy mężczyznom niosącym baldachim, kandelabry, dzieciom sypiącym płatki kwiatów, dzieciom pierwszokomunijnym, osobom pomagającym przy nagłośnieniu, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej, Policji, Straży Miejskiej oraz wszystkim, którzy brali udział w procesji.
 • Prosimy rodziców i opiekunów, aby zatroszczyli się o duchowe przeżycie wakacji swoich dzieci. Zachęcamy, aby wysyłając dzieci na kolonie bądź obozy kierować pisma do kierownictwa o umożliwienie spełnienia praktyk religijnych, a szczególnie udziału w Mszy Świętej. Wzór takiej prośby znajduje się przy wyjściu z kościoła.
 • Przyjaciele św. Franciszka i Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza dzieci od kl. II do kl. V na wyjazd wakacyjny do Koconia k. Żywca w dn. 3 – 10 VII. Koszt 250 zł. Zapisy do 28 VI z tyłu kościoła po każdej Mszy wieczornej lub telefonicznie. Szczegóły na plakacie.
 • U księży można zamawiać intencje, które zostaną odprawione w czasie urlopu.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim artykuł o znaczeniu wynagradzania Bogu za grzechy ludzi, o które prosiła MB Fatimska. Do nabycia jest też „Mały Gość Niedzielny” oraz nasz parafialny „Głos z Józefa”.