13 sierpnia 2017 r.

XIX niedziela w ciągu roku


  • Obchodzimy dziś XIX niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na malowanie naszego sanktuarium. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta na potrzeby naszej parafii. Na g. 15.45 zapraszamy na Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła.
  • W lipcu i sierpniu Msze Święte w naszym sanktuarium będą sprawowane w porządku wakacyjnym o g. 7.00 i 18.00 (w piątek o 17.30).
  • W środę na g. 17.15 zapraszamy na Nieustającą Nowennę do św. Józefa, po niej Msza w intencji członków Bractwa św. Józefa z naszej parafii oraz za umierających i o szczęśliwą godzinę śmierci
  • We wtorek (15 VIII) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. będzie błogosławienie ziół i polnych kwiatów. W tym dniu Msze św. jak w porządku niedzielnym. Zebrana tego dnia kolekta przeznaczona będzie na budowę kościoła w Jankowicach
  • Informujemy, że w poniedziałek (14 VIII) kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • Zapraszamy na stanową pielgrzymkę kobiet i panien do Piekar, która odbędzie się w przyszłą niedzielę (20 VIII). Pątniczki z naszego kościoła wyruszą o g. 5.45. Zachęcamy, by przed pielgrzymką skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W dniach od 20 sierpnia do 3 września parafia przeprowadzi zbiórkę przyborów szkolnych dla uczniów szkół naszej parafii. Zachęcamy parafian do włączenia się w tę akcję. Przybory szkolne będzie można składać do kosza po każdej mszy św. przy ołtarzu NSPJ lub w kancelarii parafialnej w godzinach pracy
  • Miesiąc sierpień w Kościele w Polsce przeżywany jako miesiąc trzeźwości. Serdecznie zachęcamy parafian, aby w tym miesiącu – w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa i uproszenia łaski trzeźwości dla wszystkich Polaków, podjąć zobowiązanie wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych. W tyle kościoła, przy tablicy pamiątkowej ku czci bł. ks. Józefa Czempiela wyłożona jest parafialna księga trzeźwościowa. Zachęcamy, aby w duchu ofiary składanej Bogu, wpisać swoje postanowienia abstynencji.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m. in. ciekawy artykuł o Edycie Stein, nazwanej „niewygodną świętą”. Do nabycia jest też „Mały Gość Niedzielny” oraz nasz parafialny „Głos z Józefa”.