Wspólnota Rafael


RAFAEL - Hebrajskie Rafael oznacza "Bóg uleczył".

Opiekunem naszej wspólnoty jest ks. Michał Walczyński, a Pasterzem wspólnoty i dyrektorem Szkoły Ewangelizacji RAFAEL jest ks. Łukasz Płaszewski.

Kim jesteśmy

Wspólnota to rodzina.

Naszą wspólnotową rodzinę tworzą ludzie dorośli – studenci, osoby pracujące, w średnim i starszym wieku, małżeństwa, a także osoby samotne. Na mocy dekretu Księdza arcybiskupa Wiktora Skworca zostaliśmy wyznaczeni do tworzenia w naszej diecezji Szkoły Nowej Ewangelizacji, która należy do rodziny Szkół Ewangelizacji św. Andrzeja. Współpracujemy także z innymi Szkołami Ewangelizacji działającymi w Polsce.

Nasze cele

Celem wspólnoty jest prowadzić innych do Boga, nieść Dobrą Nowinę do swoich rodzin, do miejsc pracy, towarzyszyć innym w drodze - na wzór św. Rafała Archanioła - do uzdrowienia zarówno duchowego jak i fizycznego. Naszą misją jest przeprowadzić chrześcijanina przez etapy tego rozwoju, by mógł żyć autentycznie Ewangelią zgodnie ze swoim powołaniem stanowym.

Wspólnota Ewangelizacji RAFAEL podejmuje różne dzieła, m.in.:

  • Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała ( I czwartek miesiąca – g. 19.00)
  • Z miłości do Słowa: Kliknij tutaj aby przejść do playlisty na kanale YouTube Wspólnoty.
Co robimy

Spotykamy się co czwartek o godz. 19.00. Rozpoczynamy spotkania wspólną modlitwą. Z miłości do Boga jednoczymy się rozważając Jego Słowo, formujemy się w małych grupkach dzieląc się doświadczeniem Jego obecności w naszym życiu. Jest też możliwość przyprowadzenia dzieci, którymi zaopiekują się osoby do tego przygotowane. Regularnie uczestniczymy w kursach z programu Szkół Ewangelizacji św. Andrzeja (SESA). Również sami prowadzimy wiele kursów i rekolekcji. Jako Wspólnota działamy także charytatywnie. Adoptowaliśmy chłopca imieniem Mizero z Rwandy w Afryce na którego co jakiś czas przesyłamy środki na utrzymanie.


W ostatnim czasie wraz ze Wspólnotą Chrystusa Króla z Katowic oraz naszym nowo powstałym zespołem uwielbieniowym Heavenland zorganizowaliśmy czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego gdzie zespół miał swoją premierę.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć relację z tego wydarzenia.

Razem świętujemy, razem staramy się rozwiązywać różne problemy i pokonywać trudności. Lubimy spędzać ze sobą czas zarówno na modlitwie i formacji jak i na zabawie. Wyjeżdżamy na wspólne wycieczki zwiedzając piękne okolice naszego kraju (Bieszczady, Góry Stołowe, Tatry, Góry Świętokrzyskie, Karkonosze, Pieniny) oraz za granicę (Rzym, Ziemia Święta).

Rok 2022 to czas, w którym świętujemy 10- lecie powstania Wspólnoty Ewangelizacji RAFAEL. Inauguracją był Bal Wspólnotowy następnie wyjazd do Ziemii Świętej. Z tej okazji został napisany dla nas hymn na cześć naszego patrona św. Archanioła Rafała (link).

1 października uroczyście uczciliśmy ten wyjątkowy dla nas czas Eucharystią, której przewodniczył bp Marek Szkudło. Liturgię uświetnił Chór Ośrodka Liturgicznego w Katowicach. Po Mszy św. zaproszeni goście udali się do miejsca, gdzie czekał na nich poczęstunek, dobra zabawa oraz możliwość spędzenia wspólnego czasu.

Jesteśmy tu dla was już 10 lat.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych, którzy chcą odnaleźć drogę do Boga i formować się razem z nami do kontaktu:
tel. 886 920 386
Email: biuro@werafael.pl

BÓG CZEKA NA CIEBIE

Więcej informacji o naszej wspólnocie i jej działalności na stronie www.werafael.pl