17.04.2016

IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza


Sługa Boży Ks. Jan MACHA

Zachęcamy do zapoznania się z wystawą pt. Życzeniem moim było pracować dla Niego.., która przybliża postać Sługi Bożego – ks. Jana MACHY. Wystawa jest własnością Muzeum w Chorzowie. Ks. Jan Macha był wikariuszem naszej parafii w czasie II Wojny Światowej. 17 XI 2013 r. rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.

Modlitwa o beatyfikację

Wszechmogący Boże, źródło męstwa i miłosiernej miłości, który powołujesz wybrane sługi do szczególnego naśladowania ofiary Twego Syna Jezusa Chrystusa, spraw prosimy, aby Twój sługa, kapłan Jan, który za życia pełnił dzieła miłosierdzia, a w swojej śmierci złożył ostateczną ofiarę wierności, został mocą Ducha Świętego włączony w poczet błogosławionych, Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Modlitwa o łaskę za wstawiennictwem sługi Bożego

Wszechmogący Boże, Ty w szczególny sposób zjednoczyłeś z ofiarą Twojego Syna Jezusa Chrystusa kapłana Jana, który z natchnienia Ducha Świętego pełnił dzieła miłosierdzia i oddał życie za swoich bliźnich, udziel mi za jego wstawiennictwem łaski, o którą pokornie Cię proszę…, Który żyjesz i królujesz w Trójcy Świętej jedyny, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen


Intencja modlitewna na bieżący tydzień:

O święte i liczne powołania do posługi kapłańskiej


Serdeczne „Bóg zapłać” ks. Proboszczowi Adamowi, za sprawowanie Mszy Św. z okazji moich urodzin. Dziękuję rodzinie i wszystkim uczestnikom liturgii za modlitwę i życzenia.

Składa Pani JUSTYNA


Zmarli w miesiącu marcu

 1. Hildegarda PYSZ
 2. Jan ROLNIK
 3. Regina SZAJBEL
 4. Teresa GLUCH
 5. Monika DWORACZEK
 6. Feliks DOBIECH
 7. Engelbert KRAMARCZYK
 8. Brygida GŁĄB
 9. Janina BARTECKA
 10. Hildegarda BONK
 11. Damian NOWICKI
 12. Ryszard FITYKA