12.02.2017

VI niedziela zwykła w ciągu roku


RODZINY SYRYJSKIE OBJĘTE POMOCĄ W RAMACH AKCJI RODZINA-RODZINIE

Dzięki ofiarności parafian udało się nam objąć pełnym patronatem aż cztery rodziny z Syrii. Osoby, którym będzie udzielana pomoc są bardzo biedne, bez źródeł dochodu i bez pracy. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Poniżej przedstawiamy sylwetki osób pod patronatem naszych parafian:

  • George Yousif Hanna ma 39 lat i mieszka w Aleppo wraz z żoną Faten Henrry Bitar lat 29. Mają dwoje  dzieci  Elias’a lat  8 i  Joelle  6  lat.
  • Rezk Allah Georges Eteh ma 64 lata i mieszka w Aleppo wraz z żoną Sata Nik Amin Mora lat 56. Mają troje dzieci  Alice 28 lat  , Miray  27 lat i George  20 lat.
  • Dikran Jack Elias ma 55 lat i mieszka w Aleppo wraz z żoną Anny Awadis Hashwa jian lat 45. Mają dwoje  dzieci  Nfarat  22 lata i Marin 19 lat.
  • Faraj Azar Naoom ma 48 lat i mieszka w Aleppo wraz z żoną Merai Dawood Admo lat 35. Mają czworo dzieci Maritę lat 9 , Azara lat 6, Dawoda lat 4 i Jiana  2  latka.

Wciąż istnieje możliwość włączenia się do akcji!


Intencja modlitewna na bieżący tydzień:

Za tych, których dotyka wojna w Syrii


Serdeczne podziękowania ks. Proboszczowi za sprawowanie Mszy św. z ok. moich urodzin. Dziękuję za złożone życzenia rodzinie, przyjaciołom i sąsiadom.

Harald Helims

Serdeczne podziękowania ks. Proboszczowi za sprawowanie Mszy św. i złożone życzenia z ok. 50 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego. Rodzinie, sąsiadom i wszystkim obecnym podziękowania składają:

Jadwiga i Karol Drzazgowscy

Dziękuję ks. Proboszczowi za celebrowanie Mszy św. i życzenia z okazji moich urodzin. Dziękuję za modlitwę służbie liturgicznej, rodzinie i znajomym.

Cecylia Malik