2.10.2016

XXVII Niedziela Zwykła


UCZYNKI MIŁOSIERDZIA WZGLĘDEM DUSZY

Modlić się za żywych i umarłych

Właściwie wystarczy uczestniczyć w codziennym życiu Kościoła, by świadczyć miłosierdzie. Mszalna modlitwa wiernych i intencje papieskie, różańce i koronki, nowenny do świętych i majowe… Najświętsza Ofiara sprawowana dzień po dniu, aby Boga uwielbiać, dziękować Mu i by powierzać Mu wszystkie sprawy świata. Jesteśmy zanurzeni w tym nurcie – choć czasem jakby mimochodem. Bez świadomości uczestnictwa – mocy oddziaływania – wagi naszych postaw i słów. Jednak gdy wyciągamy ręce, Ojciec daje nam chleb, nie kamień. Jest przy nas w każdym doświadczeniu.

Modlitewna posługa miłosierdzia jest naszym obowiązkiem, ale jest i naszym prawem. Niech modlitwa nie kojarzy nam się z biernością wówczas, gdy trzeba działać. Sądzisz, że łatwiej wyśpiewywać litanie niż pomóc? Więc spróbuj wiernie, codziennie, w parafialnej wspólnocie ludzi zwykłych śpiewać na Bożą chwałę w intencji tych, którzy potrzebują pomocy. To nie jest alternatywa – modlić się czy coś robić. Owszem, to nam powierzono rozeznanie miejsca i czasu. Więc nie rezygnujmy ani z rozeznawania, ani z modlitwy.


Źródło: http://liturgia.wiara.pl/doc/3155629.Modlic-sie-za-zywych-i-umarlych


Intencja modlitewna na bieżący tydzień:

O prawdziwą pobożność dla nas


Serdeczne podziękowania ks. Prob. Adamowi za sprawowanie Mszy św. i życzenia z okazji 45 r. ślubu. Dziękuję rodzinie, krewnym, znajomym i wszystkich, którzy modlili się w naszej intencji.

Krystyna i Jerzy Warcholik

Sedreczne Bóg zapłać ks. Mateuszowi za sprawowanie Mszy św. w rocznicę śm. + męża Stefana Piechowicza. Dziękuję służbie kościelnej i wszystkim obecnym na Eucharystii.

Aniela Piechowicz z dziećmi i wnukami