24.09.2017

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU


RÓŻANIEC SZKOŁĄ MIŁOŚCI

Różaniec jest skuteczną bronią przeciw szatanowi i jego zakusom. Przede wszystkim jednak jest szczególną szkołą miłości, dzięki której budujemy wspólnotę rodzinną, parafialną, wspólnotę całego Ludu Bożego. Różne są sposoby różańcowej modlitwy. Każdy z nas ma swoją własną metodę, ponieważ każdy ma jedyny, niepowtarzalny sposób kochania. Nikt nie potrafi zastąpić Twojego sposobu miłowania. Bóg pragnie Twojej miłości. Mówi każdemu z nas: jeśli Ty mnie nie kochasz, to Twoją jedyną, niepowtarzalną miłością nikt inny Mnie nie pokocha.

W modlitwie różańcowej mamy upodobnić się do dzieci! Dziecko od pierwszych chwil życia patrzy, obserwuje, jest bardzo spostrzegawcze. Obserwuje, co robią dorośli, co mówią, dlaczego postępują tak a nie inaczej. Podświadomie dziecko wie, że jest małe i by wyrosnąć i zmądrzeć, musi się uczyć. Gdy widzi kogoś większego, odczuwa potrzebę "odżywiania się" tym, czego mu brakuje. Pokarmem jest dla niego to, co emanuje z twarzy rodziców, rodzeństwa, otoczenia. Odżywia się miłością, jaka promieniuje, gdy matka i ojciec patrzą na nie z zainteresowaniem, cierpliwością i rodzicielską czułością. Obserwuje każdy gest matki, każdy jej ruch. Uczy się. Później będzie te gesty i te ruchy próbowało naśladować, wplatać do swoich zabaw i zachowań, gdyż przesiąknęło tym, co robi matka. Jeśli modlimy się sercem, pod koniec modlitwy różańcowej nie jesteśmy już tymi samymi ludźmi. Jesteśmy przeniknięci pokojem i radością Jezusowego serca. Napełnia nas nadprzyrodzone światło. Bo modlitwa różańcowa to nasze spotkanie z Jezusem.


ŹRÓDŁO: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/rozaniec.html


Intencja modlitewna na bieżący tydzień:

Za wspólnotę Żywego Różańca


Serdeczne podziękowania ks. Proboszczowi za sprawowanie Mszy św. z ok. naszej 25. rocznicy ślubu. Dziękuję rodzinie, sąsiadom i znajomym za obecność i życzenia.

Sylwia i Roman Orzoł