22.05.2016

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej


Świadectwo z Kursu „Nowe Życie”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Chciałabym podzielić się z Tobą tym, jak Pan Bóg przemienił moje życie i sprawił, że znalazłam jego sens. Wychowałam się w rodzinie wierzącej: codzienna modlitwa, niedzielna Eucharystia były stałym elementem mojego dzieciństwa. Jednak w okresie dorastania praktyki religijne, stały się dla mnie bardziej tradycją niż żywą wiarą. Pan Bóg zdawał się być odległy i bardzo surowy - zmuszający byśmy Go kochali. W pewnym momencie przestałam się modlić, przystępować do sakramentów... brnęłam w grzechy ciężkie, a one stawały się dla mnie normalnością. Do kościoła chodziłam “od święta.” Tłumaczyłam sobie, że tak działa teraz świat a na nawrócenie mam jeszcze czas. Zresztą Bóg i tak mnie ukarze... teraz wiem, że było to życie w kłamstwie. Myśląc, że żyje w wolności, stałam się niewolnikiem grzechu, moje życie stawało się coraz bardziej puste i traciło sens. Czułam, że czegoś w moim sercu brakuje, że coś jest nie tak. Zaczęłam zastanawiać się coraz częściej, co będzie jak umrę teraz… i w tym czasie znajoma zaprosiła mnie na kurs Nowe Życie. Zapisałam się bez entuzjazmu - nie sądziłam, że po kursie moje życie się aż tak bardzo zmieni.

A zmieniło się radykalnie. Podczas tych rekolekcji, przystąpiłam po kilku latach do sakramentu spowiedzi, wyznałam swoją wiarę i przyjęłam Jezusa w Eucharystii. Oddałam Mu całe moje życie. Bóg dał mi się poznać taki, jaki jest naprawdę. A jest Bogiem bliskim, kochającym miłością wierną i stałą. Doświadczyłam tego, jak przebacza mi wszystko i akceptuje mnie taką jaką jestem. On czekał na mnie jak miłosierny Ojciec z otwartymi ramionami.

Po tym kursie zaczęło się moje nowe życie w bliskości Boga. Dzięki łasce Jezusa, zerwałam z całym moim wcześniejszym grzesznym życiem. Żyję w żywym Kościele przystępując do sakramentów. Buduję żywą relację z Bogiem. Mam też świadomość swojej grzeszności i tego, że On przebacza pragnąc być ze mną w bliskiej relacji. Życie z Bogiem ma sens, bo to On jest Sensem życia. Szkoda czasu na życie bez Jezusa. Tylko Jezus daje prawdziwą wolność i pełnię życia.

Teraz to wiem i przekazuje to mojej córce, którą wychowuje sama. Jezus mnie podtrzymuje i umacnia i wiem, że nigdy mnie nie opuści.

A Ty chcesz rozpocząć Nowe Życie? Przyjdź na kurs! Szczegóły na www.werafael.pl i pod nr tel. 510 209 027


Intencja modlitewna na bieżący tydzień:

Za naszą parafię


Serdeczne „Bóg zapłać” ks. Mateuszowi za odprawienie Mszy św. i złożone życzenia z okazji moich urodzin i wszystkim uczestnikom liturgii za modlitwę i udział w Eucharystii.

Składa Maria PRUDLO