3.07.2016

XIV Niedziela Zwykła


PIKNIK DUSZY ( czyli jak się uchronić przed banalnymi wakacjami).

  1. Baw się! Bądź wesoły! Smutek jest chorobą wakacji. Nie marnuj ich plotkami na plaży czy głupią nienawiścią do tych, którzy posiadają więcej, czy mogą więcej.
  2. Zdejmij nogę z gazu! Chodź bez pośpiechu.Zatrzymuj się o każdej porze, aby podziwiać to co piękne.
  3. Odkrywaj duchowe bogactwo tych,których spotkasz nad morzem, poznasz w górach. Pamiętaj, że każdy człowiek nosi w sobie więcej tajemnicy niż cały świat.
  4. Wytnij z każdego dnia parę kawałków ciszy. Kto potrafi zamilknąć, widzi dokładniej, widzi dalej.
  5. Pamiętaj, że dobre wychowanie, moralność, świadomość... nie mogą mieć wolnego. Czyż wakacje uprawniają nas do tego, aby przestać być uczciwym?
  6. Kultura rymuje się z lekturą. Dlaczego nie pozwolić sobie codziennie na kilka „łyków” dobrej książki. Nie używajmy jej jedynie do podkładania sobie pod głowę.
  7. Wszędzie możsesz znaleźć okazję, aby pokrzepić duszę. Nad morzem możesz się modlić: „Daj mi, Panie, lazurową wolność mewy; ciszę muszli, która tworzy perłę „; w górach: „Nasyć, Panie, moje oczy niebem, spraw bym widział rzeczy z wysoka..…”

wg. Pino Pellegrino „365 okruchów - myśli na każdy dzień”


Intencja modlitewna na bieżący tydzień:

O Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży na czas wakacji.


Prośba Władz Miasta Ruda Śląska do mieszkańców:

Prezydent Miasta Grażyna Dziedzic zwraca się z prośbą o pomoc w prowadzeniu punktu informacyjnego dla pielgrzymów, którzy odwiedzą Rudę Śląską w dniach 20-25 lipca br.w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016.
Poszukiwani są wolontariusze z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego lub innego języka europejskiego, np. niemieckiego,hiszpańskiego,włoskiego lub francuskiego.
Osoby chętne do pomocy proszone są o kontakt do 12 lipca br z Wydziałem Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta pod nr tel. 32 342 36 06.